farby laky

Kvalitný sortiment vnútorných maliarskych farieb, impregnácií, bezfarebných lakov, lazúr, fasádnych farieb, riedidiel, syntetických farieb vrátane širokého sortimentu maliarskeho príslušenstva.

  • Maliarske farby
  • Farby a laky na drevo
  • Farby na kov
  • Fasádne farby a omietky
  • Farby na strechy a odkvapy 
  • Farby na betón
  • Riedidlá a technické kvapaliny
  • Príslušenstvo

 

Maliarske farby

Sú farby určené na maľovanie obytných a komerčných priestorov, majú vysokú kryciu schopnosť, farebnú stálosť a sú odolné voči oteru. Vhodné na maľovanie omietok, betónu, sadrokartónu, cetris dosiek, sanačných omietok. Štandardne sa možno stretnúť najmä s bielymi nátermi v rôznych percentách jasu (napr. remal standard, plus, snehobiely, expert, vinyl a pod.) a pigmentovanými farbami, ktoré sa vyznačujú jemnou vôňou, matným vzhľadom a dobrým krytím (napr. remal color, vinyl). Viac informácií na stránke výrobcu.

View the embedded image gallery online at:
https://www.majk-stavebniny.sk/farby-laky#sigProId3806e401a9

 

Farby a laky na drevo

Prostriedky určené na ošetrenie a náter dreva. Sortiment zahŕňa tenkovrstvé vodu riediteľné lazúry, syntetické lazúry, nitrocelulózové alebo syntetické laky. Tenkovrstvé vodou riediteľné lazury sa používajú na zhotovenie kvalitných lazúrovacích náterov dreva ako sú pergoly, ploty, trámy, drevené opláštenia budov, zrubov, a to ako vo vnútornom, tak aj vo vonkajšom prostredí. Tenkovrstvé syntetické lazury sú určené k ochranným lazúrovacím náterom mäkkého a tvrdého dreva vystaveného poveternostným vplyvom, ako aj k náterom v interiéroch, predovšetkým k náterom: záhradného nábytku, drevených štítov, podhľadov, obloženia stien a stropov, plotov, chát a drevených domčekov, okien, dverí, korku a k penetrácii drevených podláh. Lazúra obsahuje vosk, prírodný olej a transparentné oxidy železa. Hlboko preniká do štruktúry dreva a zvýrazňuje jeho štruktúru. Poskytuje drevu dlhodobú ochranu proti vode a UV žiareniu. Nátery sú farebne stále a nepraskajú. Nitrocelulózové laky sú určené najmä pre bezfarebné matné, tvrdé nátery dreva vo vnútornom prostredí napríklad nábytku, športového náradia a drobných drevených predmetov. Vynikajúco schne a rýchlo tvrdne. Obsahuje látky pohlcujúce UV žiarenie. Náter preto nežltne a je obmedzené aj žltnutie dreva pod náterom. Syntetické laky sú univerzálne laky s lesklým i matným povrchom, majú vynikajúce mechanické vlastnosti a vysokú výdatnosť. Výrobky sú určené k vrchným transparentným náterom dreva a kovu v interiéroch a exteriéroch, napr.: lakovanie dreveného obloženia stien a stropov, drevovláknitých dosiek, kovových doplnkov, drevených a kovových zábradlí. Vytvárajú trvalú, dekoratívnu a oteru vzdornú vrstvu, ktorá chráni drevo pred poškodením. Viac informácií na stránke výrobcu.

View the embedded image gallery online at:
https://www.majk-stavebniny.sk/farby-laky#sigProIdc5489a968f

 

Farby na kov

Sú určené k farebnej úprave a na ochranu kovu pred koróziou. Štandardne sa možno stretnúť so základnými a vrchnými nátermi, ale aj nátermi 2 v 1. Základné nátery sa vyznačujú výbornou priľnavosťou a rýchlym zasychaním. Vrchné nátery sa vyznačujú silnou odolnosťou voči poveternostným vplyvom. Nátery 2 v 1 spĺňajú požiadavky základného aj vrchného náteru. V praxi sa možno stretnúť aj s inými špeciálnymi druhmi náterov na kov v závislosti od účelu ich použitia a podmienok pri aplikácií. Viac informácií na stránke výrobcu.

View the embedded image gallery online at:
https://www.majk-stavebniny.sk/farby-laky#sigProIdaf01510fe4

 

Fasádne farby a omietky

Fasádna akrylátová alebo silikónová omietka predstavuje finálnu povrchovú úpravu fasádnych stierkových hmôt pri zatepľovaní objektu. Je možné ju použiť aj v interiéri. Vyrába sa v rôznych farebných prevedeniach, štruktúrach, zrnitostiach a podľa typu zloženia - silikónová alebo akrylátová. Viac informácií na stránke výrobcu.

View the embedded image gallery online at:
https://www.majk-stavebniny.sk/farby-laky#sigProId18d2f083b8

 

Farby na strechy a odkvapy

Farby na krytinu a odkvapy sú určené pre jednovrstvové vonkajšie ochranné nátery plechových strešných krytín, odkvapov, oceľových konštrukcií a ďalších kovových predmetov vystavených trvalému pôsobeniu poveternostných vplyvov a slnečného žiarenia. Okrem inhibítoru korózie obsahujú aj absorvér UV žiarenia, ktorý chráni spojivo farby proti degradácii. Viac informácií na stránke výrobcu.

View the embedded image gallery online at:
https://www.majk-stavebniny.sk/farby-laky#sigProId1b11594ff7

 

Farby na betón

Sú určené najmä na zhotovenie matných náterov pre vnútorné aj vonkajšie použitie, napr. podlahy pivníc, garáži, terás, balkónov, múrikov, stĺpikov. Farby sú vysoko odolné voči poveternostným vplyvom, má dobré mechanické vlastnosti, čiastočnú odolnosť voči niektorým rozpúšťadlám a chemikáliám ako sú nafta, motorový olej a kyselina sírová. Viac informácií na stránke výrobcu.

View the embedded image gallery online at:
https://www.majk-stavebniny.sk/farby-laky#sigProId0f0794bebc

 

Riedidlá a technické kvapaliny

Riedidlá sú určené na riedenie syntetických, olejových a nitrocelulóznych náterov. Technické kvapaliny ako napríklad technický benzín sú určené na hrubé odmastenie predovšetkým kovových predmetov, môže sa použiť do zapaľovačov, aj ako palivo do benzínových tlakových lámp. Technické kvapaliny majú široké využitie u bežných spotrebiteľov, profesionálov a v priemyselných oblastiach. Viac informácií na stránke výrobcu.

View the embedded image gallery online at:
https://www.majk-stavebniny.sk/farby-laky#sigProIdef67a3c28a

 

Príslušenstvo

Príslušenstvo k farbám, lakom, riedidlám a ďalšiemu sortimentu daného typu predstavuje najrôznejšie náradie ako štetce, štetky, maliarske valce, lepiace pásky, zakrývací materiál, maliarske a tapetárske pomôcky, ochranné pomôcky, brusivo, spreje, čistiace prostriedky a pod. Viac informácií na stránke výrobcu.

 

bal slovakia    Schuller Logo 300    logo denbraven   helios logo   baumit logo