zateplovaci system

Z dôvodu neustáleho sa zvyšovania nákladov na vykurovanie je v posledných rokoch stále viac dôležité zatepľovanie objektov. Kvalitné zateplenie zamedzuje tepelným stratám a tým znižuje spotrebu tepla na vykurovanie a prevádzku objektu. Zateplením objektu sa vytvára tepelno-izolačný štít, ktorý eliminuje úniky cez slabé miesta. Zároveň je potrebné zabezpečiť dostatočné vetranie užívaných interiérov predovšetkým tých s nadmernou produkciou vlhkosti (kúpeľne, sušiarne, kuchyne, a i.). Štandartný kontaktný zatepľovací systém tvoria:

  • Penetračné nátery
  • Lepiace hmoty
  • Izolačný materiál
  • Tanierové hmoždinky a profily
  • Výstužná sieťka (sklotextilná mriežka)
  • Fasádne penetrácie, omietky a farby

 

Penetračné nátery

Štandardný penetračný náter (napr. S-T70) predstavuje jednozložkovú nízkoviskóznu kvapalinu na báze vodnej disperzie styrenakrylátového kopolyméru SOKRAT, vytvárajúca po vytvrdnutí transparentný polymérny vodou nerozpustný film. Znižuje a zjednocuje nasiakavosť podkladu a zvyšuje adhéziu následných vrstiev. Používa sa na penetračné nátery pod jadrové a finálne omietky, fasádne a interiérové maľby. Ďalej na zvýšenie priľnavosti stavebných lepidiel, samonivelačných hmôt a pod. Viac informácií na stránke výrobcu.

View the embedded image gallery online at:
http://www.majk-stavebniny.sk/zateplovaci-system#sigProId57ab72976c

 

Lepiace hmoty

V systéme zatepľovania sa lepiace hmoty používajú štandardne vo forme cementovej lepiacej a stierkovej hmoty lepiacej PU peny. Cementová lepiaca a stierková hmota je určená pre kompletný proces zateplenia fasád tzn. lepenie tepelnoizolačných materiálov a stierkovanie. Lepiaca pena (napr. Thermo Kleber) je jednozložková nízkoexpanzná polyuretánová pena, špeciálne vyvinutá pre vysoko efektívne lepenie ľahkých izolačných materiálov a dekoratívnych prvkov z polystyrénu na zvislé konštrukcie. Výborná pri tvorbe tepelného štítu, (murivo-PUR-EPS). Viac informácií na stránke výrobcu.

View the embedded image gallery online at:
http://www.majk-stavebniny.sk/zateplovaci-system#sigProIda7b8309063

 

Izolačný materiál

V systéme zatepľovania je najviac používaný expandovaný polystyrén EPS a minerálna vata. Expandovaný polystyrén EPS70F je určeny ako izolačná vrstva pre použitie v kontaktných zatepľovacích systémoch. V oblastiach kde sú zvýšené požiadavky na pevnosť v tlaku sa používa EPS100F. Viac informácií.

View the embedded image gallery online at:
http://www.majk-stavebniny.sk/zateplovaci-system#sigProId16f3ef0332

 

Tanierové hmoždinky a profily

Neoddeliteľná súčasť systému ETICS. Hmoždinky sú potrebné k eliminácií účinku hydrotermálnych vplyvov. Pri kotvení EPS zaistí prítlačnou silou izolant proti pôsobeniu vplyvov sania vetra a tzv. efektu "stečenia" v prípade minerálnej vlny. Široký sortiment profilov a líšt zabezpečuje kompaktnosť systému, efektívnosť, správne vyriešenie detailov a priamosť hrán, kútov a rohov. Viac informácií na stránke výrobcu.

View the embedded image gallery online at:
http://www.majk-stavebniny.sk/zateplovaci-system#sigProIdc683c66194

 

Výstužná sieťka 

Je sieťka zo skleného vlákna určená pre vkladanie do základnej tmelovej vrstvy. Pri zateplení sa používa pre vystuženie stierkových hmôt.

 

Fasádne penetrácie, omietky a farby

Akrylátová alebo silikónová penetrácia pod dekoratívne pastovité omietky predstavuje základný penetračný náter, ktorý znižuje savosť a zlepšuje prídržnosť, je určená pod pastovité omietky odpovedajúceho typu (akrylát, silikón) a príslušného sfarbenia. Akrylátová alebo silikónová omietka predstavuje finálnu povrchovú úpravu fasádnych stierkových hmôt pri zatepľovaní objektu. Je možné ju použiť aj v interiéri. Vyrába sa v rôznych farebných prevedeniach, štruktúrach, zrnitostiach a podľa typu zloženia - silikónová alebo akrylátová. Viac informácií na stránke výrobcu.

View the embedded image gallery online at:
http://www.majk-stavebniny.sk/zateplovaci-system#sigProId3706c02160

 

 

logo denbraven   kvk   logo wkret met   polyform