tepelné izolácie

Tepelné izolácie predstavujú neoddeliteľnú časť vašej stavby, šetria náklady na vykurovanie. V zimných obdobiach udržujú teplo v interiéry, v lete zabraňujú jeho prehrievaniu. Okrem toho plnia aj akustickú a protipožiarnu ochranu. Ponúkame minerálne izolácie zo sklenej vaty, a izolácie z polystyrénu, ktoré sú určené pre vodorovné, kolmé a šikmé typy konštrukcií.

  • Expandovaný polystyrén EPS
  • Extrudovaný polystyrén XPS
  • Minerálna izolácia
  • PIR izolačné dosky
  • Fenolová izolácia

 

Expandovaný polystyrén EPS

Polystyrén je polymér, ktorý vzniká polymerizáciou styrénu. Je veľmi rozšírený, pre svoje tepelnoizolačné a ochranné vlastnosti a používa sa ako tepelná izolácia a obalový materiál. Vďaka výnimočnej trvanlivosti EPS je obalený produkt i izolovaný objekt neustále chránený. EPS odoláva vlhkosti, vode aj vysokým teplotám. Tepelnoizolačné vlastnosti EPS, nízka tepelná vodivosť a stála izolačná vlastnosť udržujú teplo a chlad tam, kde má byť. Viac informácií na stránke výrobcu.

Extrudovaný polystyrén XPS

Extrudovaný polystyrén je tepelne izolačný materiál, ktorý má široké využitie v budovách a konštrukciách pre zaistenie tepelnej ochrany základov, suterénov, striech, podláh a fasád. Na výrobu XPS sa používa podobný materiál ako na EPS, rozdielny je spôsob výroby, v ktorom sa na XPS používa systém tzv. vytláčania. Viac informácii na stránke výrobcu.

Minerálna izolácia

Minerálna izolácia predstavuje izolačný materiál, ktorý sa skladá z anorganických vlákien prírodného alebo syntetického pôvodu. Používa sa najmä ako izolácia pre výplň medzi konštrukčnými prvkami alebo ako fasádna izolácia. Výhodou minerálnej izolácie je najmä jej požiarna odolnosť, ochrana proti hluku a nízky difúzny odpor. Minerálna izolácia môže byť zo sklenej vlny alebo z kamennej (čadičovej) vlny. Viac informácií na stránke výrobcu.

 

 

 

polyformneotherm  Paroc logo  Technonicol logo