spojovací material

Široký sortiment spojovacieho materiálu u nás zahŕňa kvalitná kotviaca technika a spojovací materiál prevažne od popredných nemeckých výrobcov. Prídte sa presvedčiť o našej ponuke materiálu, prípadne sa poradiť o spôsobe použitia. Kotviaca technika umožňuje kotvenie do betónu, tehly, kameňa či sadrokartónových dosiek a pod.

  • Skrutky
  • Hmoždinky
  • Spojky a závesy

Skrutky

Skrutka je strojná súčiastka, ktorú môžeme charakterizovať ako časť rozoberateľných spojov, na princípe vonkajšieho (skrutka) a vnútorného závitu (matica). Otáčaním závitu dochádza k posúvaniu skrutky, príp. k posúvaniu telesa v závite. Podľa druhu použitia existuje veľa druhov skrutiek. Odlišujú sa druhom závitu, stúpaním závitu a profilom závitu, tvarom hlavy skrutky a tvarom drážky. Náš sortiment zahŕňa skrutky metrické, vratové, univerzálne skrutky do dreva s čiastočným aj plným závitom, skrutky so šesťhrannou hlavou, konfirmáty, skrutky do plechu, sadrokartónu a iné.

 

Hmoždinky

Hmoždinky poznáme ako vložky pre upevnenie skrutiek a závitových tyčí v pevných, nepružných materiáloch, zvyčajne v múroch stavieb alebo v doskových stavebných materiáloch. Proces funguje na princípe deformácie vplyvom doťahovania tak, že sa hmoždinka zaťahuje do daného otvoru. V súčasnosti sa stretávame hlavne s plastovými, kvalitnejšími nylonovými alebo kovovými hmoždnikami. Pri kovových sa stretávame s názvom "kotvy". Skladom máme kompletný sortiment tohto druhu.

 

Spojky a závesy

Sortiment zahŕňa spojky CD profilov, krížové spojky, priame závesy, perové rýchlozávesy, krokvové závesy a ďalší sortiment potrebný ku kompletizácií SDK konštrukcií.

 

 

progress tk     logo wkret met   haslp