spojovací material

Spojovací materiál označuje všeobecne súčiastky, ktoré slúžia k spojeniu dvoch alebo viacerých častí materiálu alebo výrobku. Využíva sa najmä pri výrobe strojov, náradia, konštrukcií a celkovo tvorí základ výroby. Kotviaca technika umožňuje kotvenie do betónu, tehly, kameňa či sadrokartónových dosiek a pod. Základ sortimentu tvoria:

  • Skrutky 
  • Hmoždinky
  • Klince
  • Závitové tyče metrické
  • Podložky, matice

 

Skrutky

Skrutka je strojná súčiastka, ktorú môžeme charakterizovať ako časť rozoberateľných spojov, na princípe vonkajšieho (skrutka) a vnútorného závitu (matica). Otáčaním závitu dochádza k posúvaniu skrutky, príp. k posúvaniu telesa v závite. Podľa druhu použitia existuje veľa druhov skrutiek. Odlišujú sa druhom závitu, stúpaním závitu a profilom závitu, tvarom hlavy skrutky a tvarom drážky. Náš sortiment zahŕňa skrutky metrické, vratové, univerzálne skrutky do dreva s čiastočným aj plným závitom, skrutky so šesťhrannou hlavou, konfirmáty, skrutky do plechu, sadrokartónu a iné.

View the embedded image gallery online at:
http://www.majk-stavebniny.sk/spojovaci-material#sigProId9d0b245294

 

Hmoždinky

Hmoždinky poznáme ako vložky pre upevnenie skrutiek a závitových tyčí v pevných, nepružných materiáloch, zvyčajne v múroch stavieb alebo v doskových stavebných materiáloch. Proces funguje na princípe deformácie vplyvom doťahovania tak, že sa hmoždinka zaťahuje do daného otvoru. V súčasnosti sa stretávame hlavne s plastovými, kvalitnejšími nylonovými alebo kovovými hmoždnikami. Pri kovových sa stretávame s názvom "kotvy".

View the embedded image gallery online at:
http://www.majk-stavebniny.sk/spojovaci-material#sigProIde2840474bc

 

Klince

Kovový výrobok na jednoduché a rýchle spájanie súčastí z mäkkého materiálu (dreva, kože, papiera, plastu atď.). Využíva sa pružnosť spájaného materiálu, ktorá udržiava zatlčený klinec v diere. Najčastejšie používané sú stavebné klince, lepenkové klince, kolárske klince a kalené klince do betónu.

View the embedded image gallery online at:
http://www.majk-stavebniny.sk/spojovaci-material#sigProId187031fcc2

 

Závitové tyče metrické

Skladový sortiment zahŕňa pozinkované tyče hrúbky 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20 mm. Používajú sa najmä pre masívnejšie spojenie predmetov a v závislosti od účelu ich použitia sa môžu ľubovoľne skrátiť alebo predlžiť pomocou spojovacích matíc.

 

Podložky, matice

Podložky predstavujú súčasť spojovacieo systému. Sortiment zahŕňa podložky, úzke, veľkoplošné, pérové, zaisťovacie. Matica je spojovacia súčiastka zo závitom. Sortiment zahŕňa štandardné matice, predĺžené matice, klobúkové matice, samozaisťovacie matice. Vyrábajú sa v rôznych priemeroch, medzi najčastejšie používané sú matice M5, M6, M8, M10, M12, M14, M16, M18, M20.

View the embedded image gallery online at:
http://www.majk-stavebniny.sk/spojovaci-material#sigProId8e04bef514

 

Spojky a závesy

Sortiment zahŕňa spojky CD profilov, krížové spojky, priame závesy, perové rýchlozávesy, krokvové závesy a ďalší sortiment potrebný ku kompletizácií SDK konštrukcií.

View the embedded image gallery online at:
http://www.majk-stavebniny.sk/spojovaci-material#sigProIdd490e38c2b

 

Spojovací materiál predstavuje široké spektrum výrobkov, pre informáciu o dostupnosti konkrétneho výrobku nás kontaktuje.

 

 

progress tk     logo wkret met   haslp